New route on Vay Vay, Aladaglar. “Sessizlik” – “Тиша” – Новий маршрут на Вай Вай

  /  Альпинизм  /  New route on Vay Vay, Aladaglar. “Sessizlik” – “Тиша” – Новий маршрут на Вай Вай

18.08.2021, Опублікував(ла) , в Альпинизм,Блог,Путешествия, коментарів: 0

Sessizlik (з тур. “Тиша”).

Це була пригода від самого початку. Важко повірити, що в такій густо населеній країні можна знайти безлюдні місця. Ми не зустріли жодної людини, протягом п’яти днів, відколи увійшли в ущелину і доки не вийшли з неї. Незвично опинитись в горах, де немає ні стежок, ні, навіть дрібних, часток сміття. Єдині сліди від альпіністів та туристів, що були тут раніше – камені поставлені один на одний та пара гаків і спускових петель. На стіні Вай Вай було лише два маршрути – Nessuno (8a+ max) та маршрут першосходжувачів.

Vay Vay route "Sessizlik" (Silence), 500m, 7a max.
Наша лінія на Вай Вай. Sessizlik (550m, 7a max)

Оглядаючи стіну в бінокль, ми помітили, що вона дуже багата на живе каміння. Після кількох годин спогдядання ми, нарешті, визначились з лінією, яка нам здавалась більш монолітною. Ми раді, що незважаючи на кілька сумнівних та зруйнованих ділянок, нам вдалось пролізти обрану лінію від початку до кінця, без відхилень, вільним лазінням. Ми назвали маршрут Sessizlik (”Тиша”), тому що всі троє були вражені тишиною цього місця.
Серпень 2021

Watching new route on Vay Vay, Aladaglar.
Огляд стіни в бінокль дідуся

Вершина Вай Вай / 3600 м / Аладаглар / Туреччина
Маршрут Sessizlik (“Тиша”)
500м / 7a max / не пробитий
Віталя Тодоренко / Єгор Цвєтков / Міша Уткін (Україна, Ірпінь)

Опис: Маршрут проходить по природній лініії з рельєфом, який дозволяє використання trad-спорядження для страховки. На деяких ділянках можуть знадобитись тонкі гаки (ми використовували якірні гаки для страховки під час першопроходу). На маршруті є кілька шлямбурів: один на станції R1, один одразу після R1, один біля R8 (використовувався для перил під час ночівлі). На ділянках R6-R9 багато живого каміння, будьте дуже обережні при лазінні. R9 починається з полиці, проходить через рихле нависання з тонкою тріщиною (якірні гаки + червоний кам. #1) у внутрішній кут і далі вгору до хорошої полиці. Всі ділянки були пройдені он-сайт, гаки били з лазіння. Рекомендовано для досвідчених альпіністів. Маршрут можна пролізти за день, але полиці, придатні для ночівлі, є біля станцій R4, R8, R9 та на гребені біля R11. Слідів попередніх сходжень по маршруту не помітили.

Спуск: 1×60м дюльфер з гребеня, на західну (зворотню) сторону (є стаціонарний гак недалеко від R11), спуск по осипних схилах вниз і вправо (на захід та північ) у напрямі перевалу Вай Вай. Підйом на перевал та спуск на східну сторону. Для спуску з перевалу обирайте кулуар, що виходить впритул до стіни, далі спуск по осипних схилах найпростішим шляхом.

Descent from Vay Vay, Aladaglar
Осипні схили на спуску

Спорядження: 2×60м мотузки, 2 набори камалотів Black Diamond C4 включно до #4, набір закладок, тонкі гаки та мікрокамалоти можуть стати в пригоді (ми використовували якірні гаки).

Мобільний зв’язок: ми «впіймали» стабільне покриття (Turkcell) на вході в ущелину Вай Вай, з вершини скель над базовим табором та на стіні R2-R9. Всі точки з прямою видимістю на ущелину Текебойну. На перевалі Вай Вай покриття не було.

Підхід: від парковки (GPS точка 1) рухатись по гравієвій дорозі/стежці і далі руслом ріки у напрямі ущелини Текебойну. Невдовзі після кошу пастухів (по праву руку) ви помітите козячі стежки, що ведуть вправо-вгору. Слідуйте цими стежками вгору по осипному схилу і далі в ущелину. Ви пройдете ріденький ліс та опинитесь в широкому руслі. Відтепер стежку важко розпізнавати, продовжуйте йти по руслу. Невдовзі русло звузиться до 3-5м, тут є джерело (GPS точка 2, ~1 год від парковки). Біля джерела – підлаз 2м, далі продовжуйте рухатись руслом доки воно не перетвориться на глибокий вузький каньон. В каньоні є кілька підлазів, один зі стаціонарною мотузкою. Продовжуйте рух каньоном доки він не стане ширшим. Ви помітите два круті скелясті гребені, що примикають зліва.

Approach to Vay Vay gorge, Aladaglar
Вхід до ущелини Вай Вай, вид на виході з каньону

Під першим гребенем, на підвищенні, є кілька старих місць для наметів (GPS точка 3). Ущелина Вай Вай знаходиться між гребенями. Рухайтесь вгору осипним схилом/руслом в напрямі другого гребеня і далі в ущелину між гребенями. Поступово перейдіть на скелі під правим (орографічно) бортом ущелини та продовжуйте рухатись по них, доки не помітите маленьке озеро та місця для наметів у пониженні рельєфу, по праву руку (GPS точка 4). Ми дійшли від парковки до базового табору за 6:20 год, включно з привалами. Підхід на Google Earth.

GPS точки:
1) 37.770203, 35.311715 – парковка
2) 37.769113, 35.289571 – джерело в руслі (Sinekli kapiz)
3) 37.775444, 35.266621 – поворот в ущелику Вай Вай
4) 37.765107, 35.247338 – базовий табір біля озера

Vay Vay base camp, Aladaglar
Вершина і перевал Вай Вай. Вид з базового табору
Vay Vay wall and summit from base camp
Стіна Вай Вай в ранкових променях
Below Vay Vay wall. New route "Sessizlik" (Silence), 500m, 7a max.
Підхід під R0
On belay R1, Vay Vay, Aladaglar
На станції R1
On belay R2, Vay Vay, Aladaglar
На станції R2
Pitch R9, Vay Vay, Aladaglar
Проходження R9. Остання пройдена ділянка в той день
Sunrize on Vay Vay, Aladaglar
Зустрічаємо схід сонця після ночівлі під R9
Greeting the sun on Vay Vay, Aladaglar
Добрий ранок на стіні
Jumaring to R10, Vay Vay, Aladaglar
R9 при денному світлі
Summit ridge of Vay Vay, Aladaglar
Кінець маршруту, вершинний гребінь
On Vay Vay pass, Aladaglar
Віталя на фоні Калди. Фото на перевалі Вай Вай
On descent from Vay Vay, Aladaglar
Міша, Віталя, Єгор після спуску.
Before sunset. Vay Vay, Aladaglar
Вай Вай за кілька хвилин до заходу Сонця

Велика подяка Реджепу Інче (кемпінг Aladaglar) за шлямбури та поради до підходу.

Текст та опис: Міша Уткін
Фото: Віталій Тодоренко, Єгор Цвєтков, Міша Уткін

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *